Vyberáme najlepšie tabletky na liečbu migrény - Excerdin, Amigrenin, Relpax a iné účinné lieky

Hemikraniya - doslovne preložený z latinskej "polovice hlavy" - je to vedecký názov pre všetky známe migrény.

Medicína považuje túto chorobu za neurologickú povahu, v ktorej Charakteristika epizodického aj pravidelného bolestivého záchvatu bolesti v ľavej alebo pravej polovici hlavy, občas v oboch.

Útoky môžu byť sprevádzané strachom zo svetla a zvuku, vracanie, zhoršená koordinácia, problémy so zrakom. Napriek chronickému charakteru ochorenia, okrem 10% pacientov trpiacich migrénou, existuje asi 5% pacientov, u ktorých nebola diagnostikovaná choroba, alebo boli diagnostikované nesprávne.

Geneticky je táto choroba zdedená ženskou líniou, ale človek je tiež náchylný na migrénu. Útoky sú niekoľkokrát za rok, denne, ale väčšina za mesiac je od dvoch do ôsmich.

V mnohých je spôsob liečenia bolesti hlavy extrémne jednoduchý - prehltol analgetickú pilulku a liečil pacient. Nemôžete to urobiť dvoma dôvody:

  • nikto nebude tvrdiť, že lieky proti bolesti sú škodlivé;
  • s bolesťou hlavy je obrovské zaťaženie ciev mozgu, čo spôsobuje smrť buniek a nervových zakončení.

Prípravky na liečbu bolesti hlavy

Prípravy na migrénu sú rozdelené na tri skupiny:

  1. symptomatický - s ich pomocou sa odstránia nauzea, vracanie a ďalšie sprievodné príznaky;
  2. abortifacient - určené na odstránenie útoku bolesti hlavy,
  3. preventívna - tieto lieky neumožňujú objaviť sa nasledujúce záchvaty.

Pre každú skupinu existujú určité tabletky s migrénami, ktorých zoznam vám ponúkame.

Symptomatické lieky

Účinok symptomatických prípravkov proti migréne je zameraný na elimináciu slabosti, zvracania a nevoľnosti.

Prípravky tejto skupiny majú formu uvoľňovania ako v tabletách, tak vo forme čapíkov (ak z vyššie uvedených dôvodov nie je možné užívať tablety).

Pre nich zahŕňajú:

  • Fenergan - antihistaminikum, ktoré má výrazný účinok ako antiemetikum, hypnotikum a sedatívum;
  • Compazine - aktívna neuroleptika (inhibuje centrálny nervový systém) - tiež zastaví vracanie a zmierňuje nevoľnosť;
  • Thorazine - má deprimujúci účinok na centrálny nervový systém, silný utišujúci účinok, vo veľkých dávkach funguje ako prášok na spanie.

Vedľajšie účinky sú podobné: nočné mory, excitabilita, hnačka, kŕče, závrat, strata orientácie.

Prečo prášky na migrénu Excedrine sú v skutočnosti najobľúbenejšou liečbou bolesti hlavy. Podrobné pokyny s vysvetleniami.

Lieky na potrat

Ako abortívum proti užívaniu migrény širokospektrálne analgetiká, na základe analgetík a nesteroidných liekov.

Pre nich zahŕňajú:

  1. Amigrenin (Tablety, nosový sprej) a sumamigren (tableta) - účinná látka pôsobí sumatriptan, ktorý pôsobí na hladké svaly mozgových krvných ciev, znižuje aktivitu trojklanného nervu a sťahuje cievy karotíd. To všetko zastavuje bolesť, liek tiež odstraňuje nevoľnosť a fotofóbiu a začína pôsobiť 30 minút po požití.
  2. Excedrin (kapsuly - druh tabliet) - kombinované analgetické liečivo na báze kyseliny acetylsalicylovej a paracetamolu. Podľa štúdií lieku po 2 hodinách malo 59% zníženie bolesti a 21% malo úplné zmiznutie.
  3. Relpaks (Tablety), alebo eletriptan (medzinárodný názov) - v jeho podstate podobný Amigrenin a sumamigren, ale má vyššiu selektivitu pre serotonín retsptoram v krčných tepien, než na rovnaké receptory v koronárnych a stehennej tepny. Relpax zužuje cievy mozgu prakticky bez toho, aby to ovplyvnilo ostatné.

Recenzie o takýchto tabletách na migrény, ako napríklad Amigrenin, Relpax a liek z migrény Eksedrinu, pokiaľ ide o zbavenie sa bolesti, sú prísne pozitívne.

Tiež na liečbu migrény prípravky triptánovej skupiny - všetky založené na derivátoch serotonínu, boli vyvinuté výlučne na kontrolu migrény. Podrobnejší popis tejto skupiny vyžaduje samostatný článok.

Preventívne lieky

Preventívne tabletky na migrénu sú predpísané v prípade, že pacient napadol viac ako raz týždenne. Takéto prostriedky sa zvyčajne berú každý deň. Sú rozdelené na:

  • beta-blokátory - zvýšenie cievneho tónu;
  • blokátory kalciových kanálov - tieto lieky kontrolujú zúženie krvných ciev.

Medzi najviac populárne:

  • Inderal (beta-adrenoblocker) - znižuje silu a frekvenciu srdcových kontrakcií, spôsobuje to pokles krvného tlaku, uvoľňuje sa vo forme tabliet;
  • Topral (blokátor centrálnych receptorov dopamínu D2) - má antipsychotikum a tiež funguje ako antidepresívum, uvoľňuje tablety;
  • Kardiovaskulárne a srdcové - má antiarytmický (normalizuje srdcový rytmus) a hypotenzívny (znižuje krvný tlak), forma uvoľnenia piluliek a kapsuly.

Samostatne môžete identifikovať antidepresíva - tieto lieky zlepšujú náladu, zmierňujú pocity úzkosti a túžby, normalizujú spánok a chuť do jedla zahŕňajú:

  • amitriptylínu (tablety, ampulky, injekčný roztok) - jeho antidepresívny účinok sprevádza výrazný sedatív, hypnotický;
  • cyproheptadinu (tablety, sirup) - obraz účinku lieku je podobný ako predchádzajúci, ale všetky ďalšie účinky sú menej jasné;
  • Prípravky na báze kyseliny valproovej (Konvuleks, DEPAKINE, apilepsin) - používaný od konca 80. rokov minulého storočia, ale porušuje syntézu karnitínu (možné poškodenie pečene) a niekedy inhibuje krvotvorbu kostnej drene.

Recenzie pacientov

Akú spätnú väzbu môžete počuť o najpopulárnejších liekoch na migrénu.

Excedrin

Liek z migrény Expedrine - mnohí píšu, že liek je jednoducho rasklekramirovaný a mätúci nestačí.

ale vo všeobecnosti je obraz pozitívnejší - Tento nástroj pomáha a je to kvôli jeho kombinácii, je vhodný pre mnohých - pôsobí ako na samotnú bolesť, tak aj na jej príznaky.

Amigrenin a Sumygamren

Tablety z migrény Amigrenin a Sumygren začali pôsobiť po pol hodine, nedostatok - telo pacienta sa adaptuje na tento liek a migrény sa stávajú častejšie.

Relpaks

Tablety z migrény Relpax - účinkujú po 30 minútach, ale mnohé z nich majú rôzne vedľajšie účinky.

Kontraindikácie používania niektorých liekov na liečbu migrény sú odlišné, možno však zistiť spoločné aspekty.

Pretože väčšina liekov má nejaký vzťah k kardiovaskulárnym a centrálnym nervovým systémom a mnohé lieky majú vedľajšie účinky uvedené poruchy gastrointestinálneho traktu, výskyt kŕčov, kŕče, dezorientáciu vo vesmíre a tento zoznam môže pokračovať ďalej.

Osoba je flexibilný systém, ktorý sa rýchlo prispôsobuje meniacim sa podmienkam, ale pri dlhodobom užívaní liekov je možné získať chronické poruchy alebo nezvratné poškodenie niektorých systémov tela.

lepšie najskôr konzultujte špecialistu, ktorý dá presnú diagnózu, predpíše liečbu a bude sledovať jeho pokrok.

Migréna nezdravuje, ale jej priebeh môže vo väčšine prípadov výrazne uľahčiť, čo znamená, že budete mať aktívnejší čas na celý život.

Akými znakmi sa môžete dozvedieť o prístupe k tejto chorobe

Môže to byť podráždenosť, slzotvornosť, pocit intenzívnej smädnosti, ospalosť, niektorí sú vystavení nezvyčajnému jedlu.

Ak máte pocit, že tieto príznaky - najjednoduchší spôsob boja proti migréne - ležať a pokúsiť sa zaspať - pád mentálnej a fyzickej aktivity pravdepodobne zastaví rozvoj migrény.

Mnoho ľudí pomáha sklenkou silného sladkého čaju s citrónom. Naučte sa relaxovať, aby ste sa vyhli stresu, ktorý často nasleduje migréna "prívesu".

Udržujte podrobný denník pozorovaní - denník s bolesťou hlavy, to je dobrý pomocník pri detailnej analýze obrazu choroby. Mali by obsahovať údaje o nástupe, trvaní a frekvencii záchvatov a o akých situáciách predchádzali záchvaty.

Ak existuje vzťah medzi depresiou, neklidným správaním a záchvatmi migrény, mali by ste sa rozhodne poradiť s lekárom.

Ako si môžem pomôcť pri migréne?

Väčšina pacientov sami nájde spôsob, ako zmierniť ich utrpenie. Môže to byť:

  • kontrastná sprcha pre hlavu;
  • ponorenie hlavy do misky s horúcou vodou;
  • navlhčeným teplou alebo studenou vodou naopak;
  • odpočívajte v tichej izbe so slabým osvetlením;
  • krátkodobý spánok;
  • pre niektoré typy migrény je predpísaná masáž hlavy alebo chodidiel;
  • môže byť treť s mentolovou masťou whisky a tesne obväzovanou hlavou.

Čo môže spôsobiť bolesť

Tu sú najčastejšie provokatéri:

  • stres, nervové napätie, veľké fyzické námahy;
  • orechy, syry, ryby, čokoláda;
  • zmena klímy a počasia;
  • nedostatok spánku alebo prebytok spánku;
  • alkohol, hlavne pivo, šampanské, červené víno;
  • príjem antikoncepčných piluliek.

Video: Migrénové pilulky

Prečo bežné lieky proti bolesti nezmierňujú migrény a ktoré tablety skutočne prinesú požadovaný účinok.

Lieky na migrénu: zoznam rýchlych tabliet

Drogy a ľudové lieky pomôžu zvládnuť stav migrény, predsudky, spúšťače a aktívnu formu ochorenia. Klasickým štandardom pre liečbu bolesti hlavy sú triptány. Liečba migrény kombinuje, takže zoznam zahŕňa analgetiká, protizápalové lieky, vazodilatátory, antispazmodiky.

Migrénové pilulky: ako fungujú

Tryptány sú prípravky s rýchlym účinkom. Ovplyvňujú receptory steny cievy, čo vedie k rozšíreniu cerebrálnych artérií, zatiaľ čo pocity bolesti klesajú. Pri miernych formách migrény pomáhajú drogy úplne zbaviť cefalalgie. Účinné lieky na bolesť hlavy s napätím a stresový cefalgický syndróm.

Selektívne lieky majú selektívny účinok na receptory umiestnené v mozgových cievach. Na srdce je zásobovanie krvou nemá vplyv. Anestetický účinok sa dosiahne v dôsledku blokády receptorov trigeminálnych nervov, spinálnych jadier. Pri dlhodobom používaní sa frekvencia relapsov znižuje. Použitie týchto liekov, ak je stav migrény s aurou je populárny, pretože odstránenie týchto prekurzorov migrény lieky ako zvukovú, svetloplachosť, nevoľnosť a vracanie.

Spazmolytiká, analgetiká a antikonvulzíva

Bežné prostriedky možno rozdeliť do 2 skupín - anestetiká a preventívne. Zoznam bolesti na bolesti hlavy:

  • Deriváty ergotamínu (cabergote).
  • Nesteroidné protizápalové lieky (Ibuprofen, Nyz).

Preventívna medicína by mala zabrániť vzniku útoku, odstrániť syndróm bolesti. Profylaktické tablety - zoznam liekov:

  1. blokátory kalciových kanálov;
  2. beta-blokátory;
  3. antidepresíva;
  4. antikonvulzíva.

Spoľahlivý prostriedok na záchvaty migrény

Rýchlo odstrániť nasledujúce skupiny liekov - analgetiká, triptány, ergotamíny. Prví z nich s migrénovým stavom sú účinné, ak má migréna ľahký priebeh. V mierne formy patológia Doporučená kombinácia analgetických a protizápalových činidiel, ako je napríklad "Kodeín", "Ibuprofen", "Diclofenac", "Naproxen", "ketoprofénu" "Aspirín", "Metamizol". Pri vyberaní liekov by ste sa nemali spoliehať na údaje skupiny. Majú nízku účinnosť. Pri patológii sú predpísané závažnejšie lieky.

triptány

Lieky majú rýchly účinok, takže sa používajú v akútnej forme stavu migrény. Neexistovala rozšírená distribúcia, pretože ich cena je vysoká. Účinnosť triptanov by sa mala kontrolovať trikrát. Odborníci odporúčajú, aby si konečne vybrali liek po troch praktických pokusoch. Ak po jednej nedôjde k úplnej eliminácii migrény, nevzdávaj sa drogy. Pri opakovanom podávaní (po 2 hodinách) zvyšujte dávkovanie.

Triptány podstúpili klinické skúšky, ktoré preukázali výhodu tabliet v porovnaní s analógmi iných skupín. Zoznam migrény triptány rýchlu status akcie -. "Zolmitriptan", "Noramig", "sumatriptán" "Imigran", "Zomig", "Trimigren", "Eletriptan", "naratriptan"

Ergotamíny na elimináciu migrénovej aury

Tieto tablety s migrénami sa nemôžu dlhodobo používať. Majú rýchly vazodilatačný účinok, ale sú návykové. Populárna ergotamín - "Akliman", "Sekabrevin", "Ergomar", "Neoginofort", "Ginofort", "Kakginergin".

Zvyšuje terapeutický účinok lieku v kombinácii s inými skupinami. Dobrý účinok v klinických štúdiách poskytuje kombinácia ergormaru a kofeínu. Analgetiká sa používajú na bolesť v hlave. Útok takýchto prášok z migrény neprestáva, ale môže byť použitý pri kombinovanej liečbe choroby. Zoznam analgetických tabliet:

  1. "Tempalgin" - pozostáva z analgínu a tempidónu.
  2. Citramon - obsahuje kofeín, kyselinu citrónovú, kakao.
  3. "Pentalgin" - kombinovaný liek na liečbu migrény. Obsahuje amidopirín, kofeín, analgin a mnoho ďalších zložiek.
  4. "Solpadein" - nové tablety na báze paracetamolu.
  5. "Analgin" je syntetický liek. Úspešne zmierňuje bolesť napätia, vazospazmy a neurologickú cefalalgiu.

Výber optimálneho vyliečenia pre cefalýzu sa uskutočňuje praktickým spôsobom. Nie je možné predpovedať účinok lieku na konkrétneho pacienta. Iba po trojnásobnej aplikácii sa hodnotí terapeutický účinok lieku.

Kombinované lieky s migrénou

Populárna od bolesti hlavy - "Stopmigren", "Solpadeine", "Tetralgin", "Pentalgin", "Ketanov", "Kaffetin". Zloženie kombinovaných liekov je založené na kodeíne, fenobarbitalu, kofeíne a mnohých podobných zložkách. Vďaka kombinovanému zloženiu sa zvyšuje terapeutický účinok tabliet na telo. Prvé klinické prejavy účinku lieku možno vysledovať po 20 minútach, aby sa rýchlo vylúčiť vedľajšie účinky a bolesť. Každá skupina liekov má nevýhodu - slabý účinok na závažné formy ochorenia.

"Excedrin"

Liek nedávno vstúpil do klinickej praxe, obsahuje kofeín, kyselinu acetylsalicylovú a paracetamol. Zložky poskytujú protizápalové, antipyretické a analgetické účinky. Mechanizmus ovplyvňovania je spôsobený inhibíciou centra termoregulácie hypotalamu a znížením aktivity produkcie prostaglandínu tkanivami. Antipyretický a analgetický účinok sa dosiahne v dôsledku kyseliny acetylsalicylovej.

"Eksedrín" zlepšuje zásobovanie krvou, znižuje tvorbu krvných zrazenín. Kofeín excituje dýchacie a kardiovaskulárne centrum. Tablety dilatujú tepny, eliminujú ospalosť, zvyšujú fyzickú a psychickú aktivitu mozgu. "Excerdin" obsahuje kofeín v malých dávkach, ktoré nemajú stimulačný účinok na centrálny nervový systém. Koncentrácia liečiva je dostatočná na obnovenie cievneho tonusu, urýchľuje dodávanie krvi.

Menštruačná migréna

Ak majú ženy menštruačnú formu migrény, tabletky sú určené na zastavenie útoku, čo zabraňuje následnému relapsu migrény. Eliminácia záchvatu u žien s patologickou poruchou sa uskutočňuje ergotamínmi, nesteroidnými protizápalovými látkami, triptánmi. Tablety z migrény sa používajú na rôzne typy bolesti. Uvažujme len o ich denných dávkach:

  1. Ibuprofén 400 mg;
  2. "Diklofenak" - 30 - 50 mg;
  3. "Aspirín" (kyselina acetylsalicylová) - 1000 mg;
  4. Sumatriptan - 100 mg;
  5. "Eletriptan" - 45 mg;
  6. "Digidergot".

Pri výbere lieku na migrénový záchvat je potrebné dodržiavať dôležité zásady: nepoužívajte analgetiká a protizápalové lieky dlhšie ako 10 dní. Ak drogy nezastavia útok, musíte pridať triptány. Aby ste zabránili bolesti hlavy v abusu, prestaňte prostriedky obsahujúce barbituráty, opiáty, kofeín. "Excedrín" sa nepoužíva v menštruačnej forme.

Princípy preventívnej liečby stavu migrény u žien

Keď menštruačné migrény na pozadí slabšej konzervatívnej liečby inými liekmi, niektorí lekári odporúčajú použitie nasledujúcich tabliet:

  • "Verapamil" - denná dávka 50-80 mg;
  • Propranolol - 50-80 mg;
  • "Amitriptylín" - 100 mg;
  • Topiramát - 100 mg;
  • Prípravky z horčíka - 360 mg.

Keď vyššie uvedené lieky nefungujú, odporúča sa hormonálna liečba. Najnovšie klinické štúdie uvažujú o racionalite perorálnych kontraceptív, estrogénovej substitučnej terapii. Použitie týchto metód je užitočné pre pacientov, ktorí potrebujú antikoncepciu. Indikácia hormonálnej liečby migrény u žien:

  • endometrióza;
  • dysmenorea;
  • ťažké krvácanie;
  • porušenie mesačného cyklu.

Použitie kortikosteroidov zvyšuje pravdepodobnosť mŕtvice. Riziko sa zvyšuje ešte viac, ak sa používa hormonálna liečba s Excedrínom alebo jeho analógmi. Na perorálnu liečbu estrogénom sa používa "estradiol" (denná dávka 30 mg), "estrogén" (0,9 mg). Existujú transdermálne a tabletové lieky na záchvaty migrény. Prvými sú početné omietky obsahujúce chemickú látku. Liečivo sa postupne vstrebáva a preniká cez kožu, čo poskytuje trvalý účinok pri odstraňovaní bolesti.

Migrény sú predvídateľné, pretože sa opakujú v pravidelných intervaloch. Následnú exacerbáciu možno predísť pomocou krátkodobej terapie. Začne sa 2-3 dni pred očakávaným nástupom bolesti hlavy. Na preventívne účely sa používajú tryptány, estrogény, NSAID. Na zlepšenie terapie konzervatívnymi látkami by sa mali používať iné než liekové metódy:

  • relaxácie;
  • korekcia rizika (stres, poruchy spánku, diétna výživa);
  • terapeutická gymnastika;
  • psychoterapie;
  • masáž.

Výber kvalifikovaného špecialistu na účely vykonávania liečby bez drog je ťažká úloha. Ak si vyberiete najlepšiu konzervatívnu terapiu a kvalifikovaného maséra, môžete zabudnúť na bolesti hlavy dlhú dobu.

Ktoré pilulky účinne pomáhajú s migrénou?

Vyjadrenie slova "migréna" neznamená len bolesť hlavy, ale celú izolovanú chorobu nervového systému, ktorá má svoje vlastné charakteristické črty. Má vlastnosť zmiznúť bez stopy po 40 rokoch, ale až do tohto bodu môže vážne zhoršiť kvalitu života bez použitia adekvátnych liekov na migrény rýchleho účinku.

Od doby, kedy Hippokrates v 5. storočí pred naším letopočtom, diagnostikovať chorobu, zaviedol pojem "hemikranium" do obehu, medicína pokročila tým, že vymýšľala rôzne tabletky migrény vo svojich laboratóriách. Po stáročiach slovo prešlo niekoľkými zmenami a dostalo sa nám už vo forme zvyčajného, ​​vnímaného.

obsah:

Prečo je migréna neobvyklá bolesť hlavy

Migréna je dedičné neurologické ochorenie, ktoré postihuje ženy viac, pretože gén zodpovedný za vznik tohto typu bolesti hlavy je v chromozóme X. To nie je ospravedlnenie pre krásne dievčatá k zúfalstvu, pretože liek nie je stále v hľadaní najlepších liekov na migrény, ale je tu ešte jedna príležitosť podrobnejšie študovať takú bolestivú otázku.

Táto choroba dostala svoje meno, založené na symptomatológii, a doslova znamená "polovicu bolesti lebky". To vždy bolí len jednu časť hlavy s násilnou pulzujúcou bolesťou. Náhly strach zo svetla, hlasitého hluku, zvukov a ostrých zápachov je typický. Útok trvá niekoľko dní, často sprevádzaný nevoľnosťou a vracaním.

Stav, počas ktorého sa vyskytujú sprievodné príznaky, sa nazýva stav migrény. Predchádza to nejaká ospalosť, podráždenosť, depresívny stav, periodická strata orientácie v priestore.

Ak útok prebieha bez fázy bolesti, nazýva sa to migréna bez hlavy.

Liečba migrény s určitými liekmi počas tohto obdobia je možná, ale ťažká. Osoby, ktoré trpia migrénou a cíti prístup by mal vziať prášky na migrény vopred (preventívne lieky cinnarizine, phenibut), a ak sa začala útok, aspirín v dávke najmenej 1000 mg.

Analgetické antimigrény, vyvinuté vedou a používané v praxi, sú relevantné len pri zastavení alebo prevencii migrénového záchvatu. Špecifickosť ochorenia je taká, že štandardné lieky proti bolesti, samotné, mierne zmierňujú migrénu, symptómy a liečba tabletami sú silne vzájomne prepojené.

To používa kombinácia niekoľkých skupín liečiv proti migréne, ako systému príjmu uľahčiť útokov (Vazobral, Finlepsin, Topamax, cinnarizine, phenibut, Stresam) a jednorazový poplatok v čase výskytu bolesti (Imigran, Zomig) a analgetiká (Pentalgin, paracetamol, Aspirín).

Hormonálna antikoncepcia s migrénou

Úloha ženských pohlavných hormónov v rozvoji migrény, dostatočná, závažná. Zmena ich koncentrácie v krvi je priamo spojená s údermi bolesti hlavy.

Antikoncepčné tabletky obsahujúce estrogény a gestagény, ktoré majú vedľajšie účinky, môžu vyvolať migrény. Podobne aj stav ženského cyklu.

Je zistené, že niekoľko faktorov prispieva k stavu migrény:

Na liečbu menštruačného cyklu, polycystických vaječníkov, endometriózy alebo v postmenopauzálnej dobe sa používajú hormonálne prípravky (čapíky Ovestin). Ako je prípustné ich uplatnenie v tomto prípade?

Je to prípustné a dokonca aj preukázané v prípadoch záchvatov migrény bez aury! Hormonálna antikoncepcia krídlo obsahujúce estrogén, je schopný znížiť frekvenciu útokov tohto typu migrény, ako je uvedené Ovestin sviečky, bez ktorého v niektorých prípadoch nemožno robiť.

Úplne iný príbeh je, keď ide o migrénu s aurou. Takéto záchvaty môžu v priebehu času vyvolať vývoj ischemickej cievnej mozgovej príhody. Hormonálne kontraceptíva ďalej zhoršujú toto riziko.

Preto je dôležitosť diferencovania typov bolesti hlavy lekárom zásadne dôležitá, ak je ženu vystavená hormonálna liečba. Ich výhody sa spochybňujú vzhľadom na potenciálne riziko. Ak v liečbe bez takýchto tabliet nemôže urobiť, na odstránenie záchvatov dobre nápravu pre migrénu vo forme triptánov. Spoločné užívanie týchto liekov je prijateľné.

Výhodné komplexnej terapie v útoku intervale bez použitia tabliet pre migrény, zoznam cinnarizine, phenibut, Topamax a Finlepsin.

Jednorazové použitie liekov Aspirín, Analgin, Paracetamol, Ketonál a kombinovaných analgetík je možné na začiatku útoku.

Prehľad antimigračných liekov

Všetko predpísané lekárom tablety z migrény sú rozdelené do dvoch typov:

  • liečba migrény na zabránenie útoku - sa používa u pacientov, ktorí majú záchvaty viac ako 2 krát mesačne a sú ťažko znášaní;
  • efektívne prostriedky na zastavenie útoku.

Dôležité! Pri častom používaní drogy sa môže vyvinúť tolerancia voči nemu (návykové)! Korekcia dávky alebo vymenovanie analógu spočíva výhradne v kompetencii ošetrujúceho lekára

Pri liečbe migrény je zoznam účinných opatrení zameraných na dosiahnutie maximálnych výsledkov, algoritmus:

  1. Ak sa útok začal, mimoriadna pomoc pri migréne spočíva v užívaní analgetík.

Prvá pomoc, zoznam: Aspirín, Paracetamol, Pentalgin, Solpadein.

  1. Po 40-50 minútach. Je oprávnené piť drogy zo skupiny triptanov, ak analgetiká nefungujú.

Pomôžte prášok z migrény v tomto prípade: Zomig, Relpaks, Imigran, Noramig. Je to prostriedok migrény rýchleho nárazu!

Dôležité! Rôzne triptány nemôžu byť súčasne zmiešané

  1. Ak nemáte účinok určitého tryptánu, musíte sa pokúsiť prijať iný, ale iba pri ďalšom útoku.
  2. Vo všetkých ostatných prípadoch, keď sa bolesť hlavy je atypický, a zle k diagnóze, pomáha NSAID (nesteroidné protizápalové liečivo): Bonifen (2-4 tablety, ale nie viac ako 6 krát / deň), nimesulid (1-2 tablety / deň).

Nepochybne, čím skôr sú tablety na migrénu, tým rýchlejší a účinnejší bude ich účinok.

Samostatnou skupinou sú prípravky z námeľových alkaloidov (maternicové rohy).

Ergot je huba, ktorá žije na vaječníkoch obilnín, najmä raže a pšenice. Klasickí zástupcovia - lieky Redergin, Ergotamín. Používajú sa na prevenciu a zastavenie migrény, ale vzhľadom na ich vysokú toxicitu majú obmedzené použitie.

Analgetika migrény

Obchodný názov prípravku

Indikácie na použitie

bolesť hlavy; zubné pasty; kĺbovej; svalová, migréna

Pri migrénových záchvatoch, nie menej ako 1 g raz.

Nie viac ako 8 g / deň

Peptický vred žalúdka a dvanástnika vo fáze exacerbácie; I a III trimestra gravidity; dojčenia; deti do 15 rokov; individuálna neznášanlivosť

bolesť hlavy; zubné pasty; bolesť svalov; neuralgia; migréna; bolesti kĺbov; horenie

Pri migrénových záchvatoch, nie menej ako 1 g raz.

Nie viac ako 4 g / deň

Ťažká hepatálna a renálna insuficiencia. Individuálna neznášanlivosť. Deti do 3 rokov

Pentalgin tablety №12

Paracetamol 325 mg; Feniramin maleát - 10 mg; Naproxen - 100 mg; Drotaverin hydrochlorid 40 mg; Kofeín 50 mg

Syndróm bolesti rôzneho pôvodu (bolesť hlavy, zubné), neuralgia

1 tablet 1 až 3x denne

Výrazné poškodenie funkcií obličiek a pečene; peptický vred žalúdka a dvanástnika vo fáze exacerbácie; ťažká arteriálna hypertenzia; poranenie hlavy; deti do 12 rokov

Kapsule Solpadein №12

Paracetamol 500 mg, kofeín 30 mg, kodeín fosfát 8 mg

Bolesť hlavy, bolesť zubov; bolesť s sínusitídou; migréna; neuralgia

1 tabletu 3-4 krát / deň

Organické ochorenia kardiovaskulárneho systému; arteriálna hypertenzia; po CCT; závažná hepatálna a / alebo renálna insuficiencia; deti do 12 rokov

Zástupcovia skupiny triptanov

Obchodný názov prípravku

Indikácie na použitie

Zolmitriptan 2,5 mg

Zmiernenie záchvatov migrény s aurou alebo bez aury

2,5 mg dvakrát denne, ale nie viac ako 10 mg

Vek detí - do 18 rokov; ischemická choroba srdca; ťažká renálna insuficiencia; neznášanlivosť na galaktózu

Sumatriptan 0,5 g a 0,1 g

Zmiernenie záchvatov migrény s aurou alebo bez aury

50 - 100 mg trikrát denne

Vek do 18 rokov; infarkt myokardu; nekontrolovaná arteriálna hypertenzia; výrazné poškodenie funkcie pečene a / alebo obličiek

Eletriptan 0,04 g

Zmiernenie záchvatov migrény s aurou alebo bez aury

1-2 tablety, ale nie viac ako 4 krát denne

Vek do 18 rokov; koronárne arteriálne ochorenia; závažné porušenie funkcie pečene; nekontrolovaná arteriálna hypertenzia; laktóza

Alkaloidy náme

  1. Ergotamín (hydrogénartrát ergotamínu 0,001 g) sa používa na liečbu migrény na začiatku záchvatu alebo v prodromálnej (predchádzajúcej) perióde. Jedna dávka príjmu je 2 mg denne - nie viac ako 4 mg.

Kontraindikácie: tehotenstvo, ochorenie pečene a obličiek, sepsa (otrava krvi), ťažká ateroskleróza, stenocardia.

Použitie lieku dlhšie ako 7 dní si vyžaduje dohľad nad lekárom.

  1. Redergin (dihydroergotoxín mesylát 1,5 mg) sa aplikuje pred jedlom 1,5 mg 3-krát denne, ak je to potrebné raz, 4,5 mg jedenkrát denne.

Kontraindikácie: bradykardia, arteriálna hypotenzia, ischemická choroba srdca.

Preventívna liečba

Čo to znamená? Skupina liekov, často v kompozitnej terapii, používa špeciálny pacient na zníženie migrénových záchvatov a uľahčenie ich prietoku. Bez ohľadu na to, aké sú dobré analgetiká, pri dlhotrvajúcom zneužívaní takýchto liekov začína závislosť a závislosť. Existuje nebezpečenstvo vzniku abúzusovej bolesti hlavy, keď samotné lieky spôsobujú bolesť hlavy.

  • Liečivo Vazobral s migrénou ako preventívnym prostriedkom na hypertenziu artérií sa ukázalo ako veľmi účinné. Obnovuje oslabený cerebrálny obeh a posilňuje steny ciev.
  • pacienti sú najvyšší. Obzvlášť preukázané, že ľudia vo veku majú silné bolesti hlavy a závraty. Eliminuje hypoxiu a nasýti mozog kyslíkom. Vezmite 1-2 tablety 2 krát denne.
  • Účinná liečba antikonvulzívami, ktorá zahŕňa Finlepsin (600-800 mg denne) a Topamax (100 mg denne).
  • a Topamax sa uvoľňujú prísne podľa lekárskeho predpisu.
  • Blokátor vápnikového kanála Cinnarizine okrem zlepšenia krvného obehu vykazuje dlhodobú liečbu a sedáciu. Odporúča sa pre migrénu s aurou. Vstupné dávky - 225 mg denne.
  • Normalizuje cerebrálnu cirkuláciu, znižuje tón krvných ciev, má antikonvulzívny účinok, eliminuje paniku a úzkosť Fenibut.

Pre preventívne účely sa Phenibut užíva jedenkrát denne v dávke 150 mg. Účinné v kombinácii s Vazobralom.

Aký druh prípravkov, aby sa v konečnom dôsledku, leží v kompetencii lekára, ktorý je oboznámený s históriou a konkrétneho pacienta. V lekárskej praxi často dochádza ku kombinácii antagonistov vápnika (cinnarizine) s antikonvulzív (Finlepsin, Topamax), plus antidepresíva.

Prevencia záchvatov migrény, uzavreté v dobre vybraných liekov v kombinácii so zdravým životným štýlom, čo výrazne uľahčuje útoky a znižuje ich počet na minimálnu úroveň. Kvalita života sa dramaticky mení, keď už nie je priestor na bolesť.

Tablety s migrénou: zoznam a charakteristiky

Je možné úplne vyliečiť neurologické ochorenie pomocou špeciálnych migrénových tabliet? Toto ochorenie je chronické, ale integrované liečenie migrény môže pomôcť znížiť frekvenciu záchvatov. Ak je exacerbácia terapie zameraná na odstránenie príznakov: silná bolesť hlavy, nevoľnosť, závrat.

Charakteristiky liečby migrény

Na čo sa lekár sústreďuje a odporúča pacientovi vyliečiť migrénu? Na stave osoby, popísané symptómy, výsledky testov. Záleží na tom:

Vlastnosti vzhľadu záchvatov. Môžu byť zriedkavé, nie sú intenzívne a vyžadujú prijatie slabých liekov na bolesť. Pri pravidelných vážnych záchvatoch sprevádzaných bolesťami veľkej sily je rozumné predpisovať komplexné lieky.

Schopnosť zastaviť útok v štádiu aury. Ak pacient vie presne, kedy začne migréna so zameraním na príznaky aury, lekár predpíše lieky, ktoré môžu zabrániť vzniku akútnych bolesti hlavy.

Odstránenie následkov útoku. Na zmiernenie všeobecnej slabosti, závratov, nevoľnosti, vracania sa pacientovi odporúča, aby užíval špeciálne lieky.

Aby ste sa vyhli častým záchvatom, môžete postupovať podľa preventívnych opatrení. Okrem toho, ak sa pacient sťažuje na časté záchvaty, ktoré sa opakujú každých 5-10 dní, neurológovia ponúkajú pravidelné lieky, ktoré môžu zabrániť nástupu bolesti hlavy.

Čo mám piť, ak mám migrény?

Prvým a najdôležitejším cieľom migrény sú tablety zamerané na zmiernenie nepohodlia - anestézie. Pacienti, ktorí začali trpieť bolesťou hlavy, môžu rýchlo zničiť útok pomocou najjednoduchších liekov.

analgetiká

Hoci lieky v tabletách z migrény sa predávajú v lekárni bez lekárskeho predpisu, charakteristiky ich podávania a dávkovania by sa mali dohodnúť s lekárom.

aspirín. Ak chcete piť, je potrebné ihneď dve tablety na umývanie - káva, silný čaj na stimuláciu účinku. Ak je pacient znepokojený žalúdočným vredom, gastritída, aspirín nie je možné užívať. Nemôžete piť kyselinu acetylsalicylovú u tehotných žien kvôli krvácaniu, neodporúča sa užívať liek v predmenštruačnom období,

analgene. Má analgetickú a nevýznamnú antipyretickú vlastnosť. Neodporúča sa užívať ľudí trpiacich pečeňou, obličkami, srdcovým zlyhaním.

tsitramon. Pomáha pri bolestiach hlavy, znižuje teplotu. Vďaka kofeínu v kompozícii - normalizuje tlak. Kontraindikácie pri podávaní lieku Citramonum: hemofília, zlyhanie obličiek, črevné a žalúdočné krvácanie.

paracetamol. Odstraňuje bolesť inej povahy: pulzujúca, bolestivá, akútna. Má antipyretický účinok. Tento liek sa môže užívať počas tehotenstva a laktácie.

ibuprofen. Nesteroidné protizápalové liečivo. Znižuje bolesť, zápal, znižuje horúčku. Nie je žiadúce užívať pacientov trpiacich gastritídou, žalúdočným vredom.

Nedostatok účinku pri užívaní liekov proti bolesti alebo nesteroidných protizápalových liekov, zhoršenie stavu jasne naznačuje potrebu konzultovať s lekárom. Predpíše nové lieky, ktoré môžu zmierniť tento stav.

Triptány - konať rýchlo a efektívne

Zmeniť analgetiká iných tabliet z migrény, ak sa pacient sťažuje na bolesť, nedostatok úľavy pri užívaní bežných liekov. Triptáni "nezabudnú" na bolesť, ale zastavia zápal v nervovom centre, normalizujú stav ciev. Moderní špecialisti zaznamenali významné zníženie počtu záchvatov bolesti hlavy u pacientov užívajúcich drogy z tryptánovej skupiny. Všeobecné účinky liekov:

  • Upokojujúci účinok na receptory stien krvných ciev.
  • Rozšírenie mozgových artérií.

Sumamigren. Medzinárodný názov je sumatriptan. Pomáha zbaviť sa bolesti hlavy, môžete si vziať s migrénami s aurou a bez nich. Nie je predpisovaná pacientom mladším ako 18 rokov.

Amigrenin. Je indikovaný na použitie pri akútnych migrénových záchvatoch. Kontraindikácie: tehotenstvo, dojčenie, zlyhanie pečene.

Relpaks. Zmierňuje migrény. Tento liek sa nesmie užívať u detí, pacientov s poruchou cerebrálnej cirkulácie a tiež u pacientov, ktorí prežili mozgovú príhodu.

Zomig. Zabraňuje výskytu migrénových bolestí hlavy. Starší pacienti, tento liek by sa mal užívať s opatrnosťou: sledovať všeobecný stav, merať krvný tlak.

sumatriptan. Používa sa na začiatku záchvatu hlavy. Nie je vhodné užívať osobu, ktorá má infarkt a má srdcové choroby.

Prípravy triptánovej skupiny nie sú účinné, ak sa užívajú pred napadnutím, s aureou migrény.

Kombinované lieky na liečbu migrény

Ako si vybrať najúčinnejší prostriedok na liečbu migrény? Ak jednozložkové lieky proti bolesti prestali pomáhať, má zmysel skúsiť kombinované lieky.

Stopmigren. Je schopný vyliečiť závažný záchvat 20 minút po požití, eliminuje nevoľnosť, fotofóbiu. Kontraindikované, ak má pacient koronárnu artériovú chorobu, zlyhanie obličiek.

Solpadeine. Má antipyretický, analgetický účinok, eliminuje pocit únavy, stimuluje pracovnú kapacitu. Liek nemôže užívať deti mladšie ako 12 rokov, pacienti s epilepsiou, pacienti s hypertenziou.

spazmalgon. V zložení: analgetikum na analgéziu, spazmolytikum - na zmiernenie kŕčov. Tento liek účinne odstraňuje syndróm bolesti. Neodporúča sa u pacientov s glaukómom, gastrointestinálnou obštrukciou, tehotnými a dojčiacimi ženami.

vzal. Komplexný prípravok obsahuje analgetikum, antispazmodik a bromid. Má výrazný analgetický účinok. Pacienti vykazujú upokojujúci účinok. Liečba nie je predpísaná, ak má pacient ochorenie krvi, arytmia, tachykardiu.

spazgan. Rýchlo odstráni bolesť hlavy, začína pôsobiť 20-30 minút po užití. Ak užívate Spazgan v terapeutických dávkach, nespôsobuje vedľajšie účinky. Tieto tabletky nemôžete piť pre tehotné ženy, dojčiace ženy, deti.

Tetralgin. Znižuje cievny kŕč, má tonizujúci účinok. Pacienti zaznamenajú normalizáciu arteriálneho tlaku, elimináciu závratov, zlepšenie pracovnej kapacity. Na jeden deň môžete piť nie viac ako 4 tablety. Liek je kontraindikovaný u pacientov s alkoholovou a drogovou závislosťou.

Pentalgin. Má spazmolytický, sedatívny, analgetický účinok. Eliminácia bolesti hlavy do pol hodiny po užití, dlhý čas - až 6 hodín. Liečba nie je predpísaná, ak je pacientovi diagnostikovaná: bronchiálna astma, arytmia, anémia, glaukóm.

Citramon P. Je zaznamenaný protizápalový, analgetický účinok lieku. Citramon P normalizuje tón krvných ciev, zlepšuje krvný obeh, znižuje pocit únavy. Liek je kontraindikovaný v tehotenstve v prvom a treťom trimestri.

Askofen P. Analgetikum, ktoré má tonický, protizápalový účinok. Vďaka kofeínu obsiahnutému v kompozícii má priaznivý vplyv na prácu mozgu. Možné vedľajšie účinky: kožné reakcie, nauzea, pálenie záhy.

Pacienti, ktorí skúšali rôzne kombinácie liekov, dáva zmysel venovať pozornosť aplikácii Excerdine. Tieto tablety z migrény majú antipyretický, analgetický účinok. Lekári tiež zaznamenajú protizápalový účinok. Vzhľadom na hemoragickú vlastnosť Excedrin znižuje trombogenézu. Pomáha to vyhnúť sa konstrikcii krvných ciev, čo znamená - rozvoj záchvatov.

Prípravky so sedatívnym, antiemetickým účinkom

Aké lieky na migrény eliminujú nepríjemné príznaky sprevádzajúce bolesť hlavy? Pretože je potrebné zastaviť nauzeu, zvracanie, slabosť, lekári ponúkajú lieky, ktoré nielen zbavujú zvracanie, ale aj úľavu.

Prometazín. Sedatívum, antihistaminikum, má antiemetický účinok. S opatrnosťou sa predpisuje pacientom s hepatálnou, renálnou insuficienciou. Neužívajte alkohol.

meterazin. Normalizuje spánok, znižuje potenie, zlepšuje pracovnú kapacitu. Pomáha vyrovnať sa s nevoľnosťou, je kontraindikovaný pri zápalových ochoreniach obličiek, pečene.

chlórpromazín. Neuroleptikum, tranquilizér. Používa sa na odstránenie nutkania na zvracanie. Posilňuje účinok hypnotik, analgetík, vazodilatátorov. Kontraindikované u pacientov so srdcovým ochorením, ateroskleróza, zlyhanie obličiek.

Reglan. Blokuje bodové centrá mozgu, čo spôsobuje antiemetický účinok. Odstraňuje príznaky nevoľnosti, závratov. Liek by sa nemal užívať pacientom s bronchiálnou astmou, ochorením obličiek, ktoré trpí žalúdočnými vredmi.

Pocit ospalosti, ku ktorému dochádza pri užívaní sedatív u pacientov s migrénou, je tiež pozitívny. Útok je oveľa rýchlejší, ak je pacient schopný spať.

Je možné zabrániť rozvoju útoku?

Nepohodlie a bolesti hlavy mučenie bez zastavenia, objavujúce sa raz týždenne a častejšie? Má zmysel užívať lieky, ktoré zmierňujú migrény a tiež zabraňujú vzniku nepríjemných symptómov.

Ergotamíny zastavujú útok na fáze aury

Môžeme povedať, že pacient mal šťastie, ak cíti prístup migrény - aura. Vo fáze aury môžete zastaviť útok, zabrániť jeho rozvoju, úplne zabrániť bolesti hlavy. Každá osoba popisuje svoje pocity rôznymi spôsobmi, ale existujú všeobecné príznaky:

  • Vzhľad pred očími svetla bliká.
  • Ak zavriete oči, zdá sa, že za storočia sú farebné kruhy, cikcaky.
  • Zmena vôní.
  • Produkty môžu získať inú chuť (chuť kovu v jazyku).

Aplikujte ergotamín ihneď, hneď ako sa objaví aura.

Akliman. Znižuje bolesti hlavy, normalizuje krvný obeh. Pacienti poukazujú na utišujúci účinok tabliet. Liek sa neodporúča gravidným a dojčiacim ženám.

ergotamín. Má upokojujúci účinok. "Ukončuje" bolesti hlavy na samom začiatku migrénového záchvatu. Kontraindikované pri angíne pektoris, riziko infarktu myokardu.

Kofetamin. Medzinárodný názov je Caffeine + Ergotamine. Má vazokonstrikčný účinok, zvyšuje duševnú výkonnosť. Liečia migrény na začiatku minút. Môžete brať nielen vo fáze aury, ale aj s výskytom bolesti hlavy. Nie je predpisovaná pacientom s hepatálnou, renálnou insuficienciou, staršími ľuďmi.

Dôležité! Dlhodobé užívanie ergotamínov je návykové, preto musia byť striedané s inými liekmi, anestetikami alebo v kombinácii s liekmi obsahujúcimi kofeín.

Blokátory migrény

Tieto lieky na migrénu sa musia užívať každý deň. Liečivá normalizujú tón ciev, zužujú cievy, majú priaznivý účinok na srdcový sval.

Inderal. Liek je predpísaný na prevenciu úrazov bolesti hlavy. Liečivo stabilizuje činnosť srdcového svalu, normalizuje krvný tlak, zabraňuje vzniku angíny pectoris.

diltiazem. Uvoľňuje steny ciev, zmierňuje kŕče, zlepšuje krvný obeh. Kontraindikované u detí do 12 rokov.

nifedipín. Blokátor kalciových kanálov. Používa sa na preventívne účely na odstránenie migrénových záchvatov. Normalizuje krvný obeh, "obnovuje" cievne steny.

Pozor prosím! Len lekár môže vybrať optimálnu sadu liekov. Samotná droga môže mať len slabý účinok.

Prevencia migrény

Ak sú záchvaty spôsobené predmenštruačným syndrómom, pre ženy sú predpísané preventívne lieky na migrénu.

verapamil. Má preventívny účinok, patrí do skupiny blokátorov kalciových kanálov. Normalizuje tón plavidiel. Nie je predpisovaná dojčiacim a tehotným ženám.

propranolol. Priame menovanie je liečba koronárnej choroby srdca. Má všeobecný posilňujúci účinok, stabilizuje krvný tlak, znižuje početnosť bolesti hlavy. Nie je predpisovaná v kombinácii s trankvilizérmi.

amitriptylínu. Antidepresívum má sedatívny účinok. Eliminuje chronické nervové bolesti hlavy, zabraňuje vzniku migrény.

topiramát. Zmierňuje kŕče krvných ciev, normalizuje krvný obeh. Je indikovaná ako profylaktická liečba migrény u dospelých.

Magne B6. Liečivo regulujúce prenos nervových impulzov mozgu. Znižuje nervovú reakciu v prípade stresu, prepracovania, vysokého mentálneho zaťaženia.

Nemôžete očakávať, že ukončíte bolesť z migrény, len keď užívate tabletku. Pacient sa musí podrobiť komplexu fyzioterapeutických postupov, dodržiavať diétu, ktorá vylučuje korenené jedlá a umožňuje telesné cvičenie. Odstránenie stresových situácií zo života pomôže znížiť počet migrénových záchvatov.

Tablety z migrény - zoznam účinných liekov

Migrény sa vyznačujú bolestivou jednostrannou bolesťou hlavy, ktorá je taká intenzívna, že sa pacient nemôže pohybovať. Je mimoriadne dôležité rozpoznať migrénu na samom začiatku jej vývoja, aby bolo možné zastaviť bolesť v počiatočnom štádiu a znížiť prekážku nepríjemných pocitov počas útoku. Na tieto účely existujú liekové prípravky s inou látkou a spektrom účinku, ktorých účinnosť závisí od špecifických príznakov a frekvencie záchvatov migrény.

Prípravy na odstránenie miernych bolesti a úľavu zriedkavých migrénových záchvatov na začiatku ich vývoja

V počiatočnom štádiu útoku s nevýznamnými pocitmi bolesti a mierne exprimovanými vedľajšími symptómami je možné užívať analgetiká - lieky, ktorých účinná látka blokuje bolestivé impulzy v štruktúrach mozgu. Účinnosť analgetík pri bolesti pri migréne závisí od individuálnej znášanlivosti a dávkovania, ktoré by sa vo väčšine prípadov mali zvýšiť.

aspirín

Liečivo je účinné, ak sa jeho dávka zdvojnásobí, a potom piť liek so silným čajom. Pri príjme 1000 mg činidla u každého druhého pacienta slabá bolesť hlavy prestane za 2 hodiny. Aspirín tiež znižuje intenzitu ďalšie symptómy migrény - nauzea, zvracanie, strach z ľahkých a hlasnými zvukmi, najmä v kombinácii so špecifickým dávke 10 mg domperidónu alebo metoklopramid. Aspirín sa môže užívať každých 6 hodín počas dňa maximálne štyrikrát. Neodporúča sa užívať aspirín na žalúdočné vredy a menštruačné migrény, pretože zriedia krv a môžu spôsobiť krvácanie.

ibuprofen

Tablety sú alternatívou k aspirínu, ale na dosiahnutie účinnosti je potrebné ich užívať vo zvýšenej dávke - od 400 do 600 mg na 1 príjem. Liečivo sa tiež spotrebuje nie viac ako 4 krát denne s minimálnym časovým intervalom 6 hodín. Ibuprofen má minimálne vedľajšie účinky, takže ho môžu konzumovať tehotné, dojčiace matky a dojčatá. V takomto prípade dávku určuje lekár individuálne.

paracetamol

Vo svojej čistej forme je liek neúčinným činidlom proti bolesti pri migréne, ale jeho účinok môže byť zvýšený ďalším príjmom kofeínu. K tomu treba 2 tablety s dávkou 500 mg piť 200 mg čerstvo vyrobenej kávy. Pri závažných záchvatoch nauzey a vracania sa liek kombinuje s antiemetickými liekmi.

naproxén

Liečivo je menej účinné ako aspirín, ale z dôvodu minimálnych vedľajších účinkov je cennou alternatívou k Frovatriptanu, patriacemu do skupiny triptánov. Tablety s hmotnosťou od 550 do 750 mg sa užívajú raz s mierne bolestivým syndrómom. Ak bolesť neklesne, potom sa liek môže predĺžiť na ďalší deň v dvoch rozdelených dávkach 250 mg.

Draslík diklofenaku

Eliminácia miernej a strednej bolesti sa môže dosiahnuť jednorazovou dávkou lieku v dávke 100 mg. Denná dávka by nemala byť vyššia ako 200 mg, takže počas tejto doby môžete piť 1 tabletu 50 mg v dvoch rozdelených dávkach s časovým intervalom najmenej 6 hodín. Výhodou lieku je forma jeho výroby: okrem tabliet sa vyrába vo forme sviečok, práškov a ampuliek na injekcie. Použitie sviečok je vhodné pre bolestivú nevoľnosť počas záchvatov, účinnosť lieku v tomto prípade kvôli rýchlej absorpcii sa dosiahne v priebehu 30 minút.

Počas záchvatov migrény sa neodporúča užívať analgin a ketorol napriek výraznému analgetickému účinku.

Nevylučujú príčinu migrénovej bolesti, ale jednoducho blokujú receptory bolesti, zatiaľ čo zoznam ich vedľajších účinkov v porovnaní s inými analgetikami je výrazne rozšírený.

Lieky na odstránenie často prejavujúcich intenzívnych bolesti, ako aj v prípadoch, keď je analgetikum neúčinné

Ak je čisté analgetické liečivo neúčinné s častými stredne silnými bolesťami hlavy, malo by byť nahradené jedným z kombinovaných liekov. V ich jadre sa kombinujú analgetiká a pre tonizujúci alebo upokojujúci účinok sa pridávajú ďalšie zložky.

Citramon P

Kombinácia aspirínu a paracetamolu v prípravku poskytuje jeho analgetický účinok a pridávanie kofeínu v malých množstvách priaznivo ovplyvňuje tón ciev a obehový proces. Citramon P je indikovaný na mierne migrény spôsobené vazokonstrikciou. Na začiatku útoku je potrebné zobrať 2 tablety lieku, ak je to potrebné, opakujte postup po 4 hodinách.

askofen

Liečivo je analógom Citramonu P v jeho zložení a účinku. Na zmiernenie bolesti s migrénou je potrebné piť 2 kapsuly lieku.

Solpadeine

Základom lieku je paracetamol, doplnený kodeínom a kofeínom. Kodeín je narkotický analgetikum, takže je súčasťou lieku v malej dávke. Vďaka svojmu účinku zvyšuje analgetický účinok paracetamolu a v kombinácii s kofeínom výrazne uľahčuje stav v počiatočnom štádiu migrénovej bolesti. Preto, pri syndróme strednej bolesti musíte vypiť 2 tablety jedenkrát a zároveň sa snažiť zneužívať to, aby ste sa vyhli závislosti.

Sedalgin-Neo

Je indikovaný pri migrénových záchvatoch spôsobených psychoemotionálnou citlivosťou. Analgetický účinok lieku Analgin a paracetamolu je zosilnený účinkami fenobarbitalu a kodeínu. Aj v optimálnej dávke je Cedal zahrnutý v Sedalgin. Jedna tabletka Sedalgin-Neo sa opití raz, s vážnymi záchvatmi, dávka sa môže zdvojnásobiť v jednej dávke.

Pentalgin H

Účinnosť lieku sa dosahuje kombináciou naproxénu, paracetamolu, drotaverínu, kofeínu a fenyramínmaleátu. Liečivo v tabletách odstraňuje zápal a dáva tón nádobám, anestetizuje a upokojuje. Ak chcete odstrániť stredne silnú migrénu, postačí piť 1 tabletu v počiatočnom štádiu útoku.

Migrenol Extra

Tablety na báze aspirínu, kofeínu a paracetamolu zastavujú rozvoj útoku, ale potrebujú piť, keď sa objavia prvé príznaky migrény. Keď užívate 2 tablety naraz, pocity bolesti prestávajú rušiť pol hodiny.

Kombinované lieky sú účinnejšie ako čisté analgetiká, ale majú oveľa viac kontraindikácií.

Prakticky všetky prostriedky nemožno konzumovať počas tehotenstva, detí s ochoreniami žalúdka a obličiek. Niektoré z týchto liekov sú návykové a vo vhodnom čase prestávajú mať správny účinok.

Tablety z migrény na zastavenie veľmi silných migrénových bolestí

Pri intenzívnej bolesti s migrénou, ktorá sa zhoršuje sprievodnými symptómami, konvenčné analgetiká nepomáhajú. V tomto prípade je pacientovi predpísaný predpis na špeciálne antimigrénové lieky, čo je opatrenie, ktoré je zamerané na normalizáciu krvných ciev zúžením a obnovením kvôli tomuto obehu. Všetky činidlá proti migréne sú rozdelené do dvoch skupín - tryptány a alkaloidy námelí.

triptány

Nie všetky lieky v tejto skupine sú rovnako účinné pri migrénových záchvatoch. Ak by špecifické tablety nemali účinok na tri záchvaty, pacient by sa mal pokúsiť odstrániť bolesť iným tryptánovým liekom. K rozsiahlym prípravkom-tryptánom s licenciou v Rusku nesie:

  • Sumatriptan a jeho deriváty (Imigren, Amigrenin, Sumamigren) - Na začiatku záchvatu bezprostredne po ukončení aury sa má podať jedna tableta s dávkou 50 mg. Ak je účinok minimálneho, potom po 2 hodinách potrebujete piť druhú tabletu. Viac ako 2 tablety denne nemôžu piť.
  • Zolmitriptan (Zomig) - liek účinne odstraňuje bolesť hlavy a vedľajšie účinky, a to na začiatku aj uprostred útoku po 15 minútach po aplikácii. Ak to urobíte, užite pilulku 2,5 mg a zopakujte po 2 hodinách, ak bolesť neprešla.
  • Eletriptan (Relpax) - 40 mg lieku, ktoré sa užíva po ukončení aury, zmierni stav a zníži prah bolesti po 30 minútach. Ak bolesť aj naďalej obťažuje, potom po 2 hodinách musíte piť ďalšie 40 mg prostriedky. Neodporúča sa konzumovať viac ako 80 mg denne.

V porovnaní s analgetikami majú tryptány vysoké náklady, preto je potrebné ich opatrne užívať u pacientov trpiacich vysokým krvným tlakom, srdcovým ochorením a tiež starými ľuďmi a deťmi.

Prípravky na báze ergotamínu

Účinok liekov na báze ergotamínu je zameraný na zvýšenie tónu mozgových ciev a zníženie aktivity serotonínu. Zmierňujú len migrénu, takže ich použitie v iných prejavoch bolesti je zbytočné. Spoločné prostriedky tejto skupiny zahŕňajú:

  • Kofetamin - ergotamín je doplnený kofeínom, ktorý urýchľuje vstrebávanie hlavnej látky do krvi, stimuluje CNS a má na ňu tonizujúci účinok. Liečivo sa užíva v čase záchvatu v množstve 2 tablety, pričom sa dávka zníži na 1. tabletu počas nasledujúcich niekoľkých dní.
  • Nomigren - liečebné kombinované činidlo na báze ergotamínu, camilofínu, kofeínu, mekloxamínu a propifenazónu. Pri silnej bolesti musíte užívať jednu tabletu lieku a po pol hodine druhú. Za deň sa neodporúča používať viac ako 4 tablety.

Pre množstvo vedľajších účinkov nekontrolovaného príjmu antimigrenálnych a analgetických látok neovplyvnilo všeobecný stav, je potrebné koordinovať výber liekov s neurológom.

Je to špecialista, ktorý bude schopný diagnostikovať typ migrény a vzhľadom na intenzitu útokov predpísať liečbu.